Soutěže/Akce Competitions/Performances

V roce 2019 jsme si na Mistrovství Evropy v Miláně vybojovali zlatou medaili v týmovém céilí tanci 4hand reel. Loni žádné mistrovství nebylo. Letos je, ovšem bez týmových tanců. Ale i tak jsme rádi, že můžeme "živě" soutěžit. S partou šesti našich tanečnic budeme bojovat v klasické postupové soutěži (Grades Feis), která je přidružená k Mistrovství...

Je to téměř dva roky, co jsme naposledy byli fyzicky přítomni na soutěži. Ale dočkali jsme se. První říjnovou sobotu se opět naživo setkáme s tanečníky z jiných tanečních škol a zemí a zasoutěžíme si. Už se nemůžeme dočkat a doufáme, že nám opět budete držet palce.

Letos se poprvé vydáme na vystoupení do Krchleb. Pozvali si nás na XIV. ročník ukázky lidových řemesel. Již název akce napovídá, že půjde o přehlídku ručních prací a možná si je budete moci i vyzkoušet. Mezi tím se budete moci podívat na naše vystoupení, ale spěchejte, v Krchlebech se zdržíme od začátku akce do 13:30. Poté se přesouváme na Keltský...

Můžeme říci, že se vystoupení na Keltském večeru v Týnci nad Sázavou, pro nás stává tradicí. Loni byla akce zrušena, o to více se na ní letos těšíme.
Odpustíme i pořadatelům, že nejsme na plakátku :-) Vystoupení irských tanců a výuku pro veřejnost opravdu zajišťuje naše taneční škola a skupina Simply Dance. Těšíme se na vás.

V sobotu, 11.9.2021 od 11:00 do 21:00, se představíme v pražském parku Ladronka na akci s prezentací volnočasových sdružení a spolků "Ladronkafest". Nejenže zatančíme na hlavním pódiu, ale celý den budeme prezentovat naší taneční školu ve stánku, kde na vás budou čekat různé aktivity. Těšit se můžete na omalovánky, křížovky, osmisměrky, pexesa,...

Po dlouhé době se opět setkáme s živým publikem. Naše taneční skupina několikrát zatančí v průběhu dne na tradičním Jarmarku v Trhovém Štěpánově.
Přijďte si koupit pěkné řemeslné výrobky, něco si vlastnoručně vyrobit a podívat se na naše vystoupení. Těšíme se na vás!

Na začátku května nás čeká již druhá online soutěž v irských tancích. V lednu jme získali skvělé výsledky a doufám, že se nám zadaří i tentokrát.
Od minule RCCEA přidala jednu výkonnostní kategorii - Preliminary Championships. Soutěží se nyní v pěti kategoriích: beginner, primary, intermediate, preliminary a open, s tím, že preliminary úroveň si...

Jelikož je doba taková jaká je, jsme nuceni trénovat a soutěžit jinak, než jsme byli do teď zvyklí. Hlavní organizace An Coimisiún (CLRG) a její "pobočka" - naše domovská - RCCEA, pilně pracovaly a v období 8.-18.1.2021 se uskuteční první online feis, určený pro kontinentální Evropu a Asii. Každý tanečník se registruje a nahraje svá videa se...

Již se stalo tradicí, že jedním z prvních vystoupení v nadcházející taneční sezóně, je Keltský večer v areálu hradu Týnce nad Sázavou.
Těšit se opět můžete na naše ukázky irských tanců. Také si budete moci zatančit s námi a zkusit si tak irské tance na vlastní nohy.
Chybět nebudou ani různé hudební skupiny, dobré jídlo a pití.

Milí příznivci irského tancování, máme to štěstí, že můžeme oslavit svátek Sv. Patrika právě tancem, i když o tři měsíce později. Dostali jsme pozvání do pořadu České televize Sama doma. Oslavme společně zelený svátek a aspoň na chvíli se nechme vtáhnout do radosti a veselí. Zveme všechny k televizním obrazovkám ve středu 17.6.2020 ve 12:30 ☘️🍀

První soutěž v roce 2020 nás čeká opět v Bratislavě. Do soutěžního klání se pustí 13 našich tanečnic, od úrovně beginners do úrovně intermediate v sólových tancích a sestaveny máme také dva týmy do skupinových tanců. Držte s námi palce!