Lekce/Lessons

Začátečníci

Noví zájemci o irský tanec. Všichni, kteří nikdy irské tance nezkoušeli a chtěli by začít.

Beginners

Tanečníci, kteří mají za sebou minimálně jeden rok irských tanců. Zvládají základní techniku soft shoes a hard shoes, dokáží zatančit reel, light jig, single jig, slip jig, treble jig a hornpipe v dané úrovni. Mají za sebou alespoň jednu soutěž nebo vystoupení.

Primary

Tanečníci, kteří bez problémů zvládají tance na úrovni beginners a na soutěži si vytančili postup do úrovně primary. Učí se složitější krokové variace. Pravidelně se účastní soutěží a vystoupení.

Intermediate/open

Tanečníci, kteří tančí už delší dobu. Mají perfektně zvládnutou techniku soft shoes i hard shoes na úrovni primary. Na soutěžích si vytančili postup do úrovně intermediate, resp. open. Učí se složité krokové variace. Pravidelně se účastní soutěží a vystoupení.

Step dancing - Soft shoes

Irské tance v tzv. měkkých botách (ghillies). Důraz je kladen na stoj na špičkách, vysoké výskoky, rychlou práci dolních končetin, rytmus, rovné držení těla se vzpřímenou hlavou a s pažemi přitaženými k tělu. 
Soft shoes se tančí v rytmu - reel, light jig, single jig a slip jig.
Soft shoes se tančí na úrovni beginners - open.

Step dancing - hard shoes

Irské tance ve speciálních botách určených na irský step - mají podpatek a vpředu pod špičkou tzv. tip (vyrobený z pryskyřice).
Důraz je kladen na přesný rytmus a tempo, rychlou práci dolních končetin, rovné držení těla se vzpřímenou hlavou a s pažemi přitaženými k tělu.
Hard shoes se tančí v rytmu - treble reel, treble jig, hornpipe.
Hard shoes se tančí na úrovni beginners - open.